Aşı karşıtı doktorlar Covid-19’a yakalandı : FDA’nın uyardığı ilaçla pek çok kişinin tedavi edildiği ortaya çıktı

Aşı karşıtı doktorlar Covid-19’a yakalandı : FDA'nın uyardığı ilaçla pek çok kişinin tedavi edildiği ortaya çıktı

ABD’de , kendisine onaylanmamış Ivermectın tedavisini uygulayan ve aşı karşıtı konferansa katılan yedi doktor corona virüse yakalandı. Bunlardan biri olan 71 yaşındaki Dr. Boros’un ayrıca sakıncalı tedaviyi kendi babası da dahil olmak üzere pek çok kişiye uyguladığı ortaya çıktı. Şu anda Covid-19 nedeniyle ağır hasta olan Boros’un kullandığo ilaç hakkında ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), “Siz bir at değilsiniz, bu ilacı lütfen kullanmayın” yarısını yapmıştı.

ABD’nin Florida eyaletinde düzenlenen bir konferansa katılan aşı karşıtı 7 doktorun corona virüse yakalandığı ortaya çıktı. Kendisini ve eşini  Covid-19’dan korumak için parazit önleyici Ivermectin aslı bir ilacı kullanan 71 yaşındaki bir doktorun da bu kişilere dahil olduğu belirtildi.
Dr. Bruce Boros, konferansta, Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi’nin (FDA) karşı çıkmasına rağmen  kendisi ve eşi için “16 aydır’ parazit önleyici ilacı kullandığını  söylemişti.
6 Kasım’da Florida’daki  Dünya Binicilik Merkezi’nde gerçekleşen konferansta Dr. Boros, “Eşim ve ben 16 aydır Ivermectin kullanıyoruz. Hayatımda hiç daha sağlıklı hissetmedim” demişti.
Ancak, FDA 21 Ağustos’ta yaptığı paylaşımla hayvanları tedavi etmek için kullanılan Ivermectin hakkında şu cümlelerle uyarmıştı: “Siz bir at değilsiniz. Bir inek de değilsiniz. Cidden, değilsiniz. Bu ilacı kullanmayı durdurun.”
Bununla birlikte, konferansın organizatörü Dr. John Littell,  Boros ve diğer altı doktorun ‘konferanstan sonraki günlerde’ hastalandığını söyledi. Etkinliğe yaklaşık 900 kişi katıldı. Littell’e göre iki gün sonra Dr. Boros Covid-19’a yakalandı. Boros’un çok hasta olduğu ve kendisini evinde tedavi ettiğini söyledi.
Ayrıca, Dr. Boros’un geçen yaz kişisel bir araştırma projesi olarak Ivermektin almaya başladığı ve babası da dahil olmak üzere birçok hastaya onaylanmamış ve etkisi kanıtlanmamış ilaçla tedavi ettiği ortaya çıktı.
Fakat, Dr. Boros’un 97 yaşındaki babası Carl Arfa daha sonra bir Covid-19 aşısı olmayı seçti. Boros, konferansta konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Onun beynini yıkadılar.  Bana söylemedi. Çok üzülmüştüm. Ona bir tokat atmak istedim” açıklamasını yapmıştı.
Boros, aşı olduğunu öğrendikten sonra babasına ivermectin vermeyi kesti ve babası bir süre sonra hayatını kaybetti.
Diğer taraftan, etkinlikte maske ve sosyal mesafe kuralına uyulmadığı da bildirildi.

Slot oyunları