Abdurrahman Dilipak: Adamlar ‘demokrasi’ adına darbe yapıyor, birileri de bunu meşrulaştırıyor

Abdurrahman Dilipak: Adamlar ‘demokrasi’ adına darbe yapıyor, birileri de bunu meşrulaştırıyor

T24 LogoT24 Logo
Gündem

Dilipak “Yasası hukuka uygun olmayan devlet, suç örgütünden başka bir şey değildir” dedi

14 Eylül 2021 11:06

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak,  bugünkü “Norm ne demek?” başlıklı yazısında, “Millet, devleti baş edemeyeceği bir belaya dönüşmesin diye, yasama, yürütme ve yargı diye bölmüştür ama o da çözüm olmuyor. Bu biraz da sadece siyaset ve bürokratın yanlışı değil, toplumun yanlışı” dedi. 

Dilipak, normu irdelediği bugünkü yazısında bazı politikacıların iktidar gücünü artırmak için, yasa yapmak sureti ile şart ve ceza kuralı getirebildiğini yazdı.

“Eğer bu kural, o insanların inancına aykırı ise ve maddi ve manevi açıdan kamu yararı yoksa, bu tam da İlahlık ve Rablik iddiasıdır” diyen Dilipak  özetle şöyle devam etti: 

Yasası hukuka uygun olmayan devlet, suç örgütünden başka bir şey değildir. Allah kimseyi devletsiz bırakmasın, ya da kimsenin devletini halkının başına bela etmesin, ondan daha büyük bir bela yoktur! Hukuktan sapmış devlet, toplum hayatını mahveden metastaz yapmış bir kanser gibidir.

Onun için millet, devleti baş edemeyeceği bir belaya dönüşmesin diye, yasama, yürütme ve yargı diye bölmüştür ama, o da çözüm olmuyor. Bu biraz da sadece siyaset ve bürokratın yanlışı değil, toplumun yanlışı. Sonuçta her topluluk layık olduğu gibi idare oluyor. Toplumda birileri birtakım lider, örgüt ya da kişileri idol, monark, her şey onun fikir ve ilkelerine göre, onun tarafından, mutlak bir değer haline getiriyorsa, birileri onların arkasına saklanıp her türlü zulmü yapabiliyor. Darbe de yapabiliyor. 

Adamlar ‘demokrasi’ adına darbe yapıyor, birileri de bunu meşrulaştırıyor, destekliyor.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın

T24 Logo

© Tüm hakları saklıdır.

Kategoriler

Casino Oyna

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir